foto1
Running text caption 1
foto1
Running text caption 2
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zawadzkiem

.
           Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego jest obchodzony 6 czerwca już od 10 lat. Inicjatorem jego obchodów była Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data ta nie została wybrana przypadkowo. Jest to bowiem dzień urodzin wielkiego rosyjskiego poety Aleksandra Puszkina, uważanego za twórcę współczesnego literackiego języka rosyjskiego. Z tej okazji Samorząd Szkolny przygotował test dla pani Agnieszki Miksy, która uczy właśnie tego języka. Wykazała Ona się znajomością liter, zadanie dotyczące cyfr też wykonała idealnie i pięknie opowiedziała o sobie. A wszystko to oczywiście w języku rosyjskim. W ten sposób stała się kolejną posiadaczką biletu lotniczego, który ufundowała Agencja Turystyczna ZSP - Pojedź i (nie) wracaj. Wyjedzie Ona w odległe i bezkresne tereny Rosji, gdzie będzie mogła oddać się przepisywaniu dzieł Tołstoja cyrylicą na komputerze z mongolską klawiaturą. W Irkucku ścigać się będzie w psich zaprzęgach ze śpiewającym popem w saniach, a w Petersburgu weźmie udział w szturmie na Pałac Zimowy z użyciem pistoletu na kapiszony.

Życzymy udanego pobytu i wielu wrażeń.

 

djn2  djn1 

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony