foto1
Running text caption 1
foto1
Running text caption 2
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zawadzkiem

 

IMG 0546        Rok szkolny kończymy akcentem artystycznym. Od wielu lat było naszym marzeniem, aby poświęcić jedną z imprez ludziom, który zaufali naszej małej szkole – rodzicom uczniów. Na drodze imprezy stał od długiego czasu szereg przeszkód – tyle w tej materii rzec można, że z terminu marcowego zrobił się czerwcowy. Ale wyszło!
Chcemy, aby „Dzień Rodzica” na trwałe wszedł w kalendarz szkolnych wydarzeń. Byłby to dzień popisu uczniowskich talentów, pokaz pracy młodzieży i szkoły, a może nawet – to byłoby marzenie – aby w przyszłości stać mógłby się też prezentacją uzdolnień i dorobku samych rodziców... Kto wie bowiem, co wyrośnie z tego świeżo narodzonego niemowlęcia.
          W dniu 16 czerwca zaprezentowali uczniowie spektakl „Rodzice i my”, czyli perypetie dziewczyny z rodzicami co chce się zabawić po swojemu, na melanżu młodzieżowym. Rodzice natomiast, ku zgrozie córki, z chronienia swojej pociechy „od wszelakich złych przygód” uczynili motto swego życia. Głównie chodzi tu o mamę ( w tej roli rewelacyjnie wystąpiła Oliwia Kałuża). Staraliśmy się też okrasić występ jakimiś wzruszającymi akcentami – solówkami Przemka Brzezińskiego na saksofonie, wierszami o rodzicach i wstrząsająco pięknymi interpretacjami znanych piosenek w wykonaniu Marioli Kwas. Mariola powaliła publiczność na kolana. Liczymy, że nieraz jeszcze pokaże swoje nadzwyczajne umiejętności...
Na sali zasiadło około stu osób i mamy nadzieję, że nie uważają one spędzonego z nami czasu za stracony. Dziękujemy im za poświęcenie części swojego wolnego dnia na obejrzenie efektów naszej pracy.
           Impreza powstała w ramach projektu realizowanego przez Powiat Strzelecki współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pn.: ,,Wiem więcej – mogę więcej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Zadanie realizowała grupa „Podejmujemy inicjatywę – organizujemy samych siebie - Eventy” pod opieką dr. Arkadiusza Barona.

Wystąpili:
Córka – Marta Wilczek
Mama – Oliwia Kałuża
Tata – Mateusz Guzy
Koleżanka – Antonina Kuś
Kolega - Jakub Biwo

Utwory poetyckie interpretowali:
Dagmara Pflaum z wierszem Adama Ziemianina „Makatka rodzinna”
Jakub Biwo z utworem Ludwika Jerzego Kerna „Dzieci o rodzicach”
Antonina Kuś z wierszem Siva Anderssona „Ojciec”
Sara Bartoszek z wierszem Siva Anderssona „Matka”
Antonina Kuś z wierszem „Są tacy ludzie”

Utwory wokalne: Kortez – „Dla mamy” i Natalia Kukulska - „Dłoń” wykonała Mariola Kwas

Saksofon – Przemysław Brzeziński

Opracowanie graficzne – Łukasz Kwas i Maikołaj Pamuła

Realizator dźwięku – Dariusz Ksciuk

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony