krew mobilnyNasza szkoła od lat propaguje ideę honorowego krwiodawstwa. Corocznie organizowane są wyjazdy do RCKiK w Opolu, wyjścia do Mobilnego Punktu Pobierania Krwi , spotkania z krwiodawcami. Młodzież uczestniczy w akcjach promujących oddawanie krwi, przygotowuje gazetki i prezentacje.

Pełnoletni uczniowie, po spełnieniu wszystkich warunków, często zostają krwiodawcami. Muszą mieć dobry stan zdrowia, wagę ponad 50 kg, być po porządnym posiłku.  Po wypełnieniu dokładnego kwestionariusza zostaje pobrana niewielka porcja krwi do szybkiej analizy podstawowych parametrów. Wyniki przekazywane są  lekarzowi, który analizuje je i decyduje o dopuszczeniu osoby do oddawania krwi. Na wygodnym fotelu, w pozycji półleżącej, pobierane jest 450 ml bezcennej tkanki. Dawca w każdym momencie może przerwać donację.

Po oddaniu krwi otrzymuje się czekolady, zaświadczenie o usprawiedliwionej nieobecności  w pracy, czy szkole. Pozostałą część dnia należy spędzić w spokojny, bezstresowy sposób by zregenerować siły. Każda porcja krwi jest bezcenna, może poprawić stan zdrowia potrzebującym lub nawet  uratować życie. Jest bezinteresownym darem dla bliźnich.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony