foto1
Running text caption 1
foto1
Running text caption 2
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zawadzkiem

 

Zwracam się do uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I i Technikum w Zawadzkiem, którzy w dniu dzisiejszym kończą szkołę.

Mamy ten szczególny dzień, kiedy kończycie szkołę średnią. Szczerze Wam gratuluję w imieniu swoim i całej Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zawadzkiem.

Zazwyczaj to bardzo radosny dzień. Niestety w tym roku ta radość jest nieco przyćmiona. W obecnej sytuacji nie możemy spotkać się w szkole na uroczystej akademii z Wami i Waszymi Rodzicami. Dziś też nie wręczymy Wam świadectw ukończenia szkoły, a 4 maja nie rozpoczną się matury. Niestety nie będzie też tradycyjnego "Dnia baloniarstwa maturalnego". Jednak mam nadzieję, że towarzyszy Wam duma i satysfakcja z osiągniętego celu.

Po kilku latach wytężonej pracy, ukończyliście szkołę i możecie dalej patrzeć w przyszłość. Dzień dzisiejszy i kolejne dni może będą owiane niepewnością i wieloma znakami zapytania. Możecie być jednak pewni, że z Waszą wiedzą i umiejętnościami poradzicie sobie z trudnościami życia.  Pamiętam zdanie jakie usłyszałem 1983 roku: "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali". Te słowa wciąż są aktualne, choć zmieniają się okoliczności życia. Z pewnością postawicie sobie właściwe wymagania, które doprowadzą Was do realizacji marzeń, planów i celów.

Jestem bardzo zadowolony, że mogłem Was poznać.

Jestem bardzo dumny, że wszyscy ukończyliście szkołę średnią.

Jestem, pewny, że poradzicie sobie z maturą i kolejnymi wyzwaniami.

Na koniec potrzebna nam jest jeszcze cierpliwość.

Dzisiaj podano oficjalny komunikat, że matury rozpoczną się 8 czerwca a egzaminy części ustnej nie odbędą się.

https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-egzaminow-2020

Wczoraj na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej ukazały się informacje dotyczące przekazania świadectw absolwentom. Zostanie opracowana specjalna procedura. Jej szczegóły podam w przyszłym tygodniu.

Komunikat MEN: https://www.gov.pl/web/edukacja/odbior-swiadectw-przez-absolwentow-liceow-ogolnoksztalcacych-i-technikow

Zdzisław Żuchowski

Dyrektor

ZSP w Zawadzkiem

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony