foto1
Running text caption 1
foto1
Running text caption 2
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zawadzkiem

27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 20.06.2020r. uczeń pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Zawadzkiem wygrał XVI edycję Konkursu Papieskiego.

Składamy wielkie gratulacje!

Należą się wielkie słowa uznania ponieważ w konkursie brało udział 4000 uczniów z całej Polski.

Nagrodą główną jest wycieczka do Rzymu.

Więcej informacji:

XVI EDYCJA KONKURSU PAPIESKIEGO

ŻYCIE I WOLNOŚĆ - DAR I ZADANIE

Pierwszy etap Konkursu Papieskiego (czyli quiz dotyczący postaci świętego Jana Pawła II) rozwiązałem  i przeszedłem pozytywnie  4 marca, kiedy to odnotowano pierwszy w Polsce przypadek zakażenia koronawirusem. Wówczas nikt nie spodziewał się jeszcze, że przez długi czas będzie panowała kwarantanna społeczna, a nauka będzie prowadzona zdalnie. Ale stało się… Czas pandemii na pewno nie był, nie jest i nie będzie czasem łatwym, przecież wszyscy martwimy się o swoje zdrowie, o swoich najbliższych; w naszych głowach kłębią się tysiące myśli.

Mnie jednak udało się zebrać w sobie, znaleźć motywację i przygotowywać się do dalszego - drugiego - etapu. Wiadomość o jego pomyślnym przejściu i zakwalifikowaniu się do etapu III, bardzo mnie zadziwiła i oczywiście… ucieszyła.

Wówczas zaczęły się schody… Trzeba było napisać esej, na jeden z trzech tematów. Szczerze powiedziawszy, pierwszy raz w życiu spotkałem się z tym gatunkiem… Jednak z pomocą Pani Polonistki – Agnieszki Miksy, dowiedziałem się, co i jak ma wyglądać. Następnie musiałem przyswoić podaną bibliografię – dokumenty i homilie Jana Pawła II – i w oparciu o nie napisać czterostronicową pracę, przedstawiającą moje spojrzenie na temat, oczywiście w oparciu o nauczanie Papieża-Polaka. W tym bardzo pomogli mi Pan Dyrektor i Pani Katechetka. Prowadziliśmy długie rozmowy, omawialiśmy dogłębnie każdy wątek. Pod koniec kwietnia wysłałem pracę organizatorom.

18 maja, jak pewnie większość wie, obchodziliśmy setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. W tym dniu otrzymałem wiadomość: „Drogi Uczestniku, Gratuluje! Zostałeś zakwalifikowany do 4 etapu XVI Konkursu Papieskiego.”  

W ciągu miesiąca dokładnie przeanalizowałem swoją pracę, ponownie przestudiowałem bibliografię; przeprowadziłem wyczerpujące rozmowy z Dyrektorem i Panią Katechetką. Obstawialiśmy, jakie pytania może zadać komisja… i dwa na trzy się pojawiły.

Zdobycie pierwszego miejsca jest dla mnie wielkim wyróżnieniem oraz docenieniem całego trudu włożonego w przygotowania. Bo jednak ciągłe siedzenie w domu potrafi człowieka bardzo rozleniwić i później trudno znaleźć motywację do nauki…

Czym był dla mnie udział w konkursie? Na pewno swoistym uczczeniem setnej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II, w którego życiorys i nauczanie się wgłębiłem. Do czego zachęcam każdego. Z nauczania tego niezwykłego świętego można wynieść bardzo wiele, można rozszerzyć swoje horyzonty oraz kształtować swoją wiarę. Ten wielki Polak jest wielokrotnie cytowany podczas różnych wydarzeń czy uroczystości, zarówno religijnych, jak i świeckich, co świadczy o doniosłości i nieprzemijalności jego słów.

Gorąco zachęcam wszystkich do udziału w przyszłej edycji Konkursu Papieskiego. Warto, gdyż można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o postaci świętego Jana Pawła II oraz przez jego nauczanie, kształtować siebie. A kto wie… Może komisja doceni właśnie Was…

Szymon Cybulski

 5dyplombilet3


https://wroclaw.gosc.pl/doc/6368498.Specjalisci-od-nauki-Jana-Pawla-II

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony