MoNMPraca zdalna powoli wszystkim daje się we znaki. Od ciągłego siedzenia przed komputerem bolą oczy i kręgosłup, brakuje zwyczajnych rozmów i żartów na przerwach, brakuje kontaktu z nauczycielem. A tu jeszcze matura… i to nie tylko ta w maju 2021. Wielkimi krokami zbliża się matura w nowej formule (w maju 2023), a obecni drugoklasiści są pełni obaw jaka ona będzie. I ani Ministerstwo Edukacji i Nauki, ani Centralna Komisja Egzaminacyjna tych obaw nie rozwiewają. O tym i o obawach drugoklasistów poczytajcie w felietonie Szymona. W tym numerze publikujemy też artykuły o bieżących wydarzeniach z życia szkoły (próbne matury) i gminy (spotkanie Zespołu Konsultacyjno-Doradczego Młodzieży). Kontynuujemy nasz cykl „perły architektury” – tym razem możecie przeczytać o … - no właśnie, zerknijcie do artykułu Nicole. Wychodzimy również poza granice naszego kraju komentując sukcesy sportowe Polaków (mistrzostwa świata w skokach narciarskich). A ponieważ wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc przypominamy również obrzędy Triduum Paschalnego, w których niestety, ze względu na obostrzenia epidemiologiczne w kościołach, nie wszyscy będziemy mogli uczestniczyć. Zachęcamy też do przeczytania artykułu o zwyczajach wielkanocnych w różnych krajach. Skoro Wielkanoc za pasem, to znaczy, że przyszła wiosna. A na wiosnę warto …. – przeczytajcie co proponuje Oliwia. I na koniec proponujemy Wam trochę kultury. Jak nie można pójść do kina, to zawsze można obejrzeć jakiś film w internecie lub poczytać książkę (polecamy dwa tytuły).

    Pobierz aktualne wydanie                                                                                                                      Redakcja

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony