foto1
Running text caption 1
foto1
Running text caption 2
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zawadzkiem

 

IMG 4804

W dniach 5-9.11.2021r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole uczniów klas 8 zawadczańskiej Publicznej Szkoły Podstawowej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach informatycznych oraz bilogicznych zorganizownych przez nauczycieli naszej szkoły. Mieli również okazję wysłuchać krótkiej informacji o szkole, którą wygłosił dyrektor Zdzisław Żuchowski oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego.

Na zajęciach informatycznych, które odbyły się w pracowni sieci komputerowych, zaproszeni goście mieli okazję zbudować stelarz RACK i zamontować w nim kilka urządzeń siecowych oraz samodzielnie przygotować (korzystając z dostępnych narzędzi i urządzeń) oraz przetestować kabel sieciowy UTP. Zadania były realizowane w towarzystwie asystentów, którymi byli uczniowie klasy 3 technikum informatycznego naszej szkoły.

005pazurki muchyZajęcia z biologii pozwoliły na praktyczne poznanie budowy i działania mikroskopów optycznych. Każdy z uczniów wykonał kilka preparatów. Porównywał barwę i grubość włosa blond, rudego i czarnego. Obejrzał budowę komórkową i struktury wewnątrzkomórkowe ziemniaka, banana, pomidora i cebuli. Szukał różnic w budowie krwinek czerwonych ssaka, ptaka, płaza.
Preparaty trwałe- zoologiczne także cieszyły się sporym zainteresowaniem. Obserwacje budowy skrzydeł muchy czy motyla, aparatów gębowych owadów, kilku drobnych bezkręgowców wzbudzały sporo emocji.

 

Kilka zdjęć z wydarzenia zamieszczamy również w naszej galerii.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony