Turbo 2022

 

W dniu 22.04.2022r. odbył się w Opolu etap okręgowy „Turbolandeskunde”,  konkursu z wiedzy o Niemczech, na którym naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Julia Kinel z kl.1A, Hanna Elektorowicz z kl.2A oraz Fabian Osak z kl.3AP.

Oprócz zespołu z ZSP w Zawadzkiem, przybyli jeszcze przedstawiciele z 9 innych opolskich szkół średnich.

Konkurs obejmował serię 10 pytań o różnym stopniu trudności, obejmujących właściwie wszystkich sfery życia w Niemczech (literatura, historia, geografia polityka, zwyczaje i tradycje, turystyka, itp.). Wśród pytań były zamknięte w języku polskim za 1 punkt, pytania zamknięte w języku niemieckim za 2 punkty oraz pytania otwarte w języku niemieckim za 3 punkty. Drużyna sama decydowała przed losowaniem każdego kolejnego pytania, za ile punktów pytanie chce usłyszeć. Rywalizacja była zaciekła i niezwykle emocjonująca, wszyscy dawali z siebie wszystko i walczyli do końca.

Pierwsze miejsce z wynikiem 14 punktów zajęli ex aequo uczniowie  z Olesna i Kędzierzyna- Koźla, natomiast kolejną drużyną , która zdobyła 12 punktów, byli uczniowie z Zawadzkiego.

Zatem gratulacje dla Hani, Julki i Fabiana! Jesteśmy z Was dumni!!!

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony