foto1
Running text caption 1
foto1
Running text caption 2
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem

 

MPWiadomość o śmierci byłego Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Zawadzkiem, Mariana Pudy dotarła do nas w środowy ranek, 7 sierpnia. Któż mógłby się spodziewać śmierci Dyrektora Pudy? Człowieka – żywiołu. Człowieka o niespożytej energii, życiowego fightera, urodzonego optymisty. Bo przecież z jego imieniem łączyła się, jak prawie z każdym nauczycielem wychowania fizycznego, typowa dla tej specjalności, tężyzna fizyczna, ruchliwość i waleczność. I nagle Marian Pudo odchodzi od nas... Łącząc się w żałobie z rodziną, poczuwamy się do obowiązku, aby przypomnieć sylwetkę i drogę życiową Pana Dyrektora Mariana Pudy. Niechaj będzie to wyraz naszej pamięci, hołdu i szacunku dla Jego Osoby.

Marian Pudo, syn Lucjana i Bronisławy, urodził się w Raciborzu 6 stycznia 1948 roku. Tam ukończył pierwsze etapy edukacji – szkołę podstawową, średnią. Tam także rozpoczął pracę zarobkową - początkowo w przedsiębiorstwie „Ruch”, a potem w Polskim Przedsiębiorstwie Samochodowym - PKS. Łączył pracę z nauką w Studium Nauczycielskim, które ukończył w 1968 roku z wynikiem bardzo dobrym.

Pierwszą pracę w charakterze nauczyciela podjął w Szkole Podstawowej nr 1 w Zdzieszowicach (1968). Za porozumieniem stron przeszedł do pracy w Technikum Hutniczym w Zawadzkiem. Tak oto w dniu 1 września 1972 roku rozpoczęła się jego 47-letnia przygoda z naszym miastem. Pracując w Zdzieszowicach, uczył się w Wyższym Studium Zawodowym przy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Ukończył je, przebywając już w Zawadzkiem (1972). Następnie kontynuował studia na AWF-ie w Poznaniu, które z najwyższymi notami ukończył w grudniu 1973 roku, uzyskując stopień magistra wychowania fizycznego. Już w trakcie pracy zawodowej uzyskał stopień trenera piłki nożnej II klasy państwowej w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (1978). Podobne stopnie zawodowe uzyskał we Wrocławiu (specjalizacja - trener koszykówki) i w Poznaniu (piłka ręczna). W Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Opolu ukończył kurs kierowania szkołą, a w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji studiował zarządzania oświatą.

Czytaj więcej: Dyrektor Marian Pudo nie żyje.

Szkolny Zestaw Podręczników w ZSP w Zawadzkiem

 na rok szkolny 2019/2020

Liceum Ogólnokształcące  i Technikum - klasa I  (po szkole podstawowej)

pobierz plik

 

Uczniowie ZSP w Zawadzkiem, którzy złożyli deklarację na egzamin maturalny poprawkowy będą go zdawali zgodnie z harmonogramem matur w CKZiU w Strzelcach Opolskich (20 sierpnia 2019 roku o godzinie 9.00)

Przypominamy, że na egzamin należy zgłosić się z dowodem osobistym na pół godziny przed wyznaczoną godziną.  

 

Informujemy, że w ZSP w Zawadzkiem będą utworzone klasy:


- dla uczniów po szkole gimnazjalnej
1. Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I o profilu humanistycznym
2. Technikum informatyczne

- dla uczniów po szkole podstawowej
1. Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I o profilu humanistycznym
2. Technikum informatyczne

Są jeszcze wolne miejsca
ZAPRASZAMY!!!

           Wakacje mają to do siebie, że mamy dużo wolnego czasu i nigdzie nie musimy się spieszyć. Proponujemy wykorzystać go na lekturę ostatniego w roku szkolnym 2018/19 numeru szkolnej gazetki "My o Nas". Tradycyjnie zamieszczamy w nim relacje z ważnych szkolnych wydarzeń (wycieczki klasowe, egzaminy FCE i ECDL, szkolne uroczystości). Proponujemy też kilka tematów lekkich (jak np. Dzień Sąsiada, Dzień Stylizacji Paznokci), ale również "smakowitych" (ciekawy artykuł o sushi), jak i trudnych (związanych z ochroną środowiska). Polecamy też na wakacjach odwiedzić nietypowe, ale bardzo ciekawe muzea, a także "zaglądamy" do naszych redaktorów - absolwentów (przeczytajcie czym się teraz zajmują). Na koniec polecamy ciekawy film. Życzymy przyjemnej lektury!

Redakcja

Zapraszamy do lektury

 

kajakiWakacje tuż, tuż. A skoro oceny wypracowane i jest mały czas na wytchnienie to może trochę ruchu, wody, słońca i miłego towarzystwa?


13 czerwca klasa 2T i kilku chętnych z 2A spędziło czas na trasie spływu kajakowego Krupski Młyn – Żędowice. Pogoda dopisała, sił starczyło ale przede wszystkim był to piękny czas na wypoczynek, odskocznię od nauki i podziwianie piękna przyrody w obrębie Natury 2000.
Co niektórzy zażyli pierwszej kąpieli i schłodzili się w spokojnej wodzie. A po wszystkim …. coś dla ciała czyli gril z pysznościami. Miło było pobyć ze sobą, pogadać, spojrzeć na niebo, zamarzyć.
Wszyscy wrócili zmęczeni ale szczęśliwi z opalenizną na przywitanie lata i kolejnymi planami na wakacje. Już nie można się ich doczekać więc witaj upragniona labo !


D.N.

20190610 104549        Dzień 9 czerwca na stałe zagościł już w kalendarzu jako Dzień Księgowego. To dzień, w którym oczy społeczeństwa zwrócone są w stronę tej profesji, a Stowarzyszenie Księgowych w Polsce nagradza zasłużonych buchalterów. W naszej szkole również obchodziliśmy to ciekawe święto. Do naszej księgowej - Pani Marioli Bielskiej przysłano tajemniczy bilet, lecz aby go otrzymać musiała rozwiązać 3 zadania. Pierwsze z nich polegało na wymienieniu trzech rodzajów PIT'ów, w drugim Pani Księgowa musiała podać obecny wiek przejścia na emeryturę, trzecie zaś zadanie polegało na obliczeniu jaki procent uczniów stanowią dziewczyny w naszej szkole. Pani Mariola wzorowo poradziła sobie z zadaniami, za co została nagrodzona biletem oraz małymi słodkościami. Życzymy jej wielu sukcesów, cierpliwości oraz dużo uśmiechu.

 

20190607 095647I kolejny szczęśliwy dzień za nami. Tym razem Samorząd Uczniowski postanowił sprawić niespodziankę naszym informatykom. Musieli jak zwykle wypełnić zadania aby otrzymać niespodziankę, czyli coś słodkiego i tradycyjny bilet lotniczy. Czy im się udało? Chyba tak, bo komisja sprawdzająca wiedzę nie miała zastrzeżeń, a bilet i wyjazd przyjęty został entuzjastycznie. Czy czekają nas kolejne ciekawe propozycje? Pewnie tak, więc bądźcie cierpliwi, a na pewno kolejne wypady i bilety zostaną wręczone.

S.U.

 

IMG 0546        Rok szkolny kończymy akcentem artystycznym. Od wielu lat było naszym marzeniem, aby poświęcić jedną z imprez ludziom, który zaufali naszej małej szkole – rodzicom uczniów. Na drodze imprezy stał od długiego czasu szereg przeszkód – tyle w tej materii rzec można, że z terminu marcowego zrobił się czerwcowy. Ale wyszło!
Chcemy, aby „Dzień Rodzica” na trwałe wszedł w kalendarz szkolnych wydarzeń. Byłby to dzień popisu uczniowskich talentów, pokaz pracy młodzieży i szkoły, a może nawet – to byłoby marzenie – aby w przyszłości stać mógłby się też prezentacją uzdolnień i dorobku samych rodziców... Kto wie bowiem, co wyrośnie z tego świeżo narodzonego niemowlęcia.
          W dniu 16 czerwca zaprezentowali uczniowie spektakl „Rodzice i my”, czyli perypetie dziewczyny z rodzicami co chce się zabawić po swojemu, na melanżu młodzieżowym. Rodzice natomiast, ku zgrozie córki, z chronienia swojej pociechy „od wszelakich złych przygód” uczynili motto swego życia. Głównie chodzi tu o mamę ( w tej roli rewelacyjnie wystąpiła Oliwia Kałuża). Staraliśmy się też okrasić występ jakimiś wzruszającymi akcentami – solówkami Przemka Brzezińskiego na saksofonie, wierszami o rodzicach i wstrząsająco pięknymi interpretacjami znanych piosenek w wykonaniu Marioli Kwas. Mariola powaliła publiczność na kolana. Liczymy, że nieraz jeszcze pokaże swoje nadzwyczajne umiejętności...
Na sali zasiadło około stu osób i mamy nadzieję, że nie uważają one spędzonego z nami czasu za stracony. Dziękujemy im za poświęcenie części swojego wolnego dnia na obejrzenie efektów naszej pracy.
           Impreza powstała w ramach projektu realizowanego przez Powiat Strzelecki współfinansowany ze środków Unii Europejskiej pn.: ,,Wiem więcej – mogę więcej” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Zadanie realizowała grupa „Podejmujemy inicjatywę – organizujemy samych siebie - Eventy” pod opieką dr. Arkadiusza Barona.

Wystąpili:
Córka – Marta Wilczek
Mama – Oliwia Kałuża
Tata – Mateusz Guzy
Koleżanka – Antonina Kuś
Kolega - Jakub Biwo

Utwory poetyckie interpretowali:
Dagmara Pflaum z wierszem Adama Ziemianina „Makatka rodzinna”
Jakub Biwo z utworem Ludwika Jerzego Kerna „Dzieci o rodzicach”
Antonina Kuś z wierszem Siva Anderssona „Ojciec”
Sara Bartoszek z wierszem Siva Anderssona „Matka”
Antonina Kuś z wierszem „Są tacy ludzie”

Utwory wokalne: Kortez – „Dla mamy” i Natalia Kukulska - „Dłoń” wykonała Mariola Kwas

Saksofon – Przemysław Brzeziński

Opracowanie graficzne – Łukasz Kwas i Maikołaj Pamuła

Realizator dźwięku – Dariusz Ksciuk

 

20190515 113557            Pończocha czy rajstopa – kto by się tam zastanawiał nad tym atrybutem damskiej garderoby. A jednak tego dnia uczniowie (głównie panowie) musieli powalczyć z nimi i zmierzyć się z tym problemem. Bo choć cienka i delikatna, to jednak stawiała opór i zmieniała oblicze nie do poznania (o fryzurze nie wspominając). Samorząd Uczniowski zorganizował tego dnia konkurs, a bohaterką była właśnie rajstopa i jej dziwne działanie. Było fajnie, śmiesznie i były nagrody – jak zwykle ;)
Nikt nie przegrał, wszyscy dobrze się bawili. Można śmiało powiedzieć: małe a cieszy.


Do zobaczenia w kolejnych konkursach S.U.!!!

IMG 0515           Dziś, 14. czerwca grupa uczniów z naszej szkoły przystapiła do egzaminu ECDL (ang. European Computer Driving Licence). Egzamin ten pozwala uzyskać dyplom potwierdzający nabycie przez ucznia podstawowych umiejętności posługiwania sie komputerem osobistym. Idea Certyfikatu Umiejętności Komputerowych wyszła na przeciw wymaganiom pracodawców. Jest bowiem jednolitym i obiektywnym miernikiem umiejętności zatrudnionych bądź też zatrudnianych pracowników. Miernik ten jest niezależny od miejsca zdobycia umiejętności, od ukończonych kursów czy też wykształcenia. Pracodawca, zatrudniając posiadacza Certyfikatu Umiejętności Komputerowych, ma pewność, że jego pracownik będzie efektywnie wykorzystywał możliwości jakie niesie sobą technologia informatyczna. 

Egzamin rozpoczął sie o godzinie 8:00.

Możliwość przystąpienia do egzaminu wynika z odbycia kursu informatycznego realizowanego w ramach projektu "Wiem więcej, mogę więcej". Kolejna grupa uczniów przystąpi do egzaminu w przyszłym roku.

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony