foto1
Running text caption 1
foto1
Running text caption 2
foto1
Running text caption 3
foto1
Running text caption 4
foto1
Running text caption 5
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zawadzkiem

Od 1985 roku w szkołach licealnych i technicznych odbywa się Olimpiada Wiedzy Ekologicznej. Obejmuje swym zasięgiem kilkanaście tysięcy uczniów, którzy rozwiązują 50 zadań w etapie szkolnym. Zakres wiedzy, który potrzebny jest by osiągnąć sukces, wynika  z następujących dziedzin:

- ekologii klasycznej,

- wody, gleby, powietrza i ich ochrony,

- gospodarki leśnej i rolnej,

- żywności i zdrowia,

-  ochrony przyrody,

- gospodarki odpadami,

- aktualne zagadnienia społeczno-gospodarcze, związane z ochroną i kształtowaniem środowiska.

Jak widać, zakres bardzo szeroki, stąd też trudny do opanowania.

W naszej szkole do eliminacji stopnia podstawowego przystąpiło 22 uczniów - 14 licealistów i 8 uczniów technikum. Dwoje z nich uzyskało wymagane minimum 80% poprawnych odpowiedzi. Uczennice te będą reprezentowały naszą szkołę na etapie wojewódzkim w Nysie - 18.04.2020r.

Będziemy trzymać kciuki!

                                                                                                                                                         M.Kądziołka

Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia funkcjonalności, wygody i prowadzenia statystyk. To ustawienie można w każdej chwili zmienić, klikając opcję „Zmień ustawienia”. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, kliknij opcję „Tak, zgadzam się”. Dowiedz sie więcej na temat plików COOKIE np. jak je usuwać i co przechowują. Polityka prywatności - cookie.

  Akceptuje pliki COOKIE pochodzące z tej strony